Akademik İngilizce

English for Academic Purposes (EAP), lisans ve lisansüstü eğitim alacak öğrencilere, eğitimlerinde İngilizcenin doğru kullanılması için verilen eğitimdir.

Akademik İngilizce, eğitim dili İngilizce olan akademik bağlamda başarılı olabilmek için verilen İngilizce eğitimidir. Akademik İngilizce Programlar bazen iş İngilizcesi, mühendislik İngilizcesi, tıp eğitimi İngilizcesi gibi özel bir konu üzerine odaklanabilir.  Akademik İngilizce programları (EAP) bazen üniversite eğitiminden önce bazen ise öğrencinin üniversite eğitimi süresince alınabilir. Akademik İngilizcenin üniversite eğitiminden önce alınması durumunda öğrencinin üniversiteye kabul edilmesi için genel İngilizce seviyesinin yükseltilmesi amaçlanır. İngiltere’de akademik İngilizce programları öğrencilere IELTS sınavından 6 ve üstü almak için yardımcı olur. İngiltere’de lisans ve yüksek lisans eğitimine devam edecek öğrenciler eğitimlerinden önce yeterli sürede akademik ve sınav hazırlık programlarına devam ederek akademik İngilizce seviyelerini geliştirebilirler.İngiltere’de akademik ve sınav hazırlık programlarında kaynak olarak devam edecekleri alandan konular seçilmektedir.

İngiltere’de EAP ( English for Academic Pruposes) programaları kelime, dil bilgisi, okuma, yazma, telaffuzu da kapsayan konuşma ve dinleme öğretiminden oluşur. Bu öğretimi öğrencilerin devam edecekleri program ile birleştiren ve seçtikleri alanda ileriki akademik çalışmalarında kullanacakları dil üzerine dil üzerine yoğunlaştırırlar. Örneğin yazma dersleri iş mektubu yazmaktan çok makale yazma üzerine vurgu yapar.  Bunun gibi kelime öğretimi de akademik makalelerden seçilir. Aslında akademik İngilizce programları dolaylı veya dolaysız olarak öğrencilere çalışma yeteneklerini, eğitim kültürünü ve fikirlerden etkilenmek ile aşırmacılık arasındaki farkı da öğretir. Bu trent İngiltere’de üniversite eğitimi alacak uluslar arası öğrenciler arasında giderek daha önemli hale geliyor.

Real Yurtdışı Eğitim, akademik bir danışmanlık olarak öğrencilerin üniversite eğitimleri ve yüksek eğitimlerinde kullanabilecekleri en iyi akademik programı alabilmelerini sağlar.

Subscribe to get 15% discount