İngiltere’de Banka Hesabı Açma

Uluslararası Öğrenci Banka Hesapları

İngiltere’de eğitim alırken paranızı yönetmek için bir İngiliz banka hesabınızın olması size kolaylıklar sağlar. Uluslararası bir öğrenci olarak size uyacak bir banka hesabı için birçok çeşit vardır ve danışmanlık alabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim olacak iseniz, bir banka hesabı açmak gerekir. Kampüste ya da yakındaki bir banka ideal olandır, en kısa sürede bunu yapmalısınız. Birçok banka özel öğrenci olanakları sunmaktadır ve hesabınızı düzenlemenize yardımcı olacak mali danışmanlar vardır.

Uluslararası Öğrenci Banka Hesabı açtığınızda gerekenler

Pasaportunuz, Türkiye’deki ikametgahınız ve İngiltere’de kaldığınız yerin adresini gösteren belge, eğitim kurumunuzdan alacağınız öğrenci belgesi,  Türkiye’de hesabınızın olduğu bankadan referans yazısı.

İngiltere’de bankalar 09.00’dan 04.00’e kadar Pazartesi-Cuma açıktır. Bazı bankalar Cumartesi sabahları açıktır. Eğer hesabınız için nakit kartınız varsa günde 24 saat, haftada 7 gün bankamatik kullanabilirsiniz. İngiltere’deki birçok banka da online bankacılık kullanmanızı tercih edebilir.

İngiltere’ye seyahat etmeden önce;

Kolej veya üniversite ile ilgili ödemeleriniz için Real Yurtdışı Eğitim olarak işlemlerinizi sizin için biz yapıyoruz.

Uluslararası öğrenci banka hesabı yönetme

Eğer hesabınızda olandan daha fazla para harcarsanız, banka size bir kredili mevduat hesabı sağlayabilir. Bu hizmeti için sizden bir miktar ödeme talep edebilir.  Eğer hesabınızda olandan daha fazla paraya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, kredili mevduat düzenlenmesi hakkında bankanızın öğrenci danışmanı ile görüşebilirsiniz.

Subscribe to get 15% discount