İngiltere’ye Eğitime Giderken

İngiltere’ye Eğitim İçin Gitmeyi Planlarken

Birleşik Krallık’a seyahat kararı verirken üzerinde düşünmeniz gereken çok şey olabilir – sigortadan bavul hazırlamaya – ama biraz önceden planlama yapmak her zaman harika bir fikirdir. Real eğitim olarak yolculuğunuzun kolay ve eğlenceli olduğundan emin olmak için bazı seyahat önerilerini bir araya getirdik. İngiltere’de eğitim için gerekli her türlü planlamada yanınızdayız.

İngiltere’de ister kısa süreli eğitim planlayın ister uzun, mutlaka öğrenci vizesi almak gereklidir. Öğrenci vizesi de alınacak eğitime ve İngilizce seviyesine göre farklılık gösterir.
Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

İngiltere'ye seyahat için hazırlanmak

İngiltere’ye gidiş hazırlıkları eğlenceli ve heyecan vericidir. Her aşamada Real Eğitim sizin için yanınızdadır. İngiltere’ye nasıl ve ne zaman seyahat edeceğinizi sizinle birlikte planlayacağız. En kaliteli eğitimi en ekonomik şekilde almanızı sağlayacağız. Türkiye’de ve eğitiminiz süresince İngiltere’de her an ulaşabileceğiniz yetkililerimiz hep yanınızda olacak.

Real Yurtdışı Eğitim gitmeden önce size aşağıdaki konularda brifing verir :

•    Göçmenlik ve pasaport kontrol prosedürleri
•    Seçtiğiniz eğitim kurumu hakkında bilgi
•    Sosyal konularda
•    Mali konular ve bütçe planlama
•    Kültürel farklılıklar
•    Ev sahibi ailelerle hafta sonları

Nüfus ve etnik yapı

Amerika Birleşik Devletleri’nin nufusu çok sayıda değişik unsurdan oluşmaktadır. 2006 sayımına göre nufusu 1 milyon ya da üzerinde olan 32 tane grup vardır. Nufusun çoğunluğu (%81) beyaz ve Avrupa kökenlidir. Bunu %13 ile Latin Amerika kökenliler izlemektedir. Nufusun %13’ü siyahidir. Bunlari çoğunluğu sömürgeler zamanında Afrika’da zorla getirilen insanlardan gelmektedir, ama büyük bir bölümü son yıllarda Afrika ve Karayipler’den göç etmiştir. Nufusun %4’ü Asya kökenli, %1’i ise Amerikan Yerlisi’dir.

Amerika'nın yönetimindeki topraklar

Karayipler denizinde 9000 kilometrekarelik bir ada olan Porto Riko, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlıdır. 3.410.000 nüfusu Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Valilerini ve yasama meclislerini kendileri seçerler.
Yine Karaipler denizindeki Virgin Adaları 1917 yılında Danimarka’dan satın alınmıştır. Adanın yüz bin nüfusu Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olup, valilerini ve tek yasama organı olan senatoyu kendileri seçerler. Virgin Adaları’nda 346 kilometrekare yer tutan elli küçük ada vardır.

Panama ; kanalın iki tarafında sekiz kilometre uzunluğunda bir kara şeridi olan Panama Kanalı Bölgesi, iki ülke arasındaki antlaşmalar uyarınca, 1904’ten 1978’e kadar Amerika’nın kontrolü altındaydı. 1978’de iki ülkenin liderleri bölgenin %65’ini 31 Aralık 1989’da ve geri kalan kısmını da 2000 yılında Panama’nın kontrolüne veren yeni bir antlaşma imzaladılar.
Birleşik Devletlerin kanalın savunması ve işletilmesindeki sorumluluğu tarihte Panama’ya devredilmiştir.

İngiltere için seyahat bütçesi

İngiltere’ye seyahat etmeden önce cebinizde en az 200 £ olmasını tavsiye ederiz. Bu İngiliz para birimi olan pound olmalıdır, gümrük ücretleri, demiryolu ücretleri ve acil giderlerinizi karşılayacaktır. Eğer yanınızda aileden herhangi birini götürecek iseniz, daha fazla paraya ihtiyacınız olacak.

İngiltere Uluslararası bagaj hakkı

Uluslararası havaalanlarında güvenliğin çok sıkı olduğunu unutmayın. Güvenlik prosedürlerine ve check in’e yetecek kadar zamanınız olması açısından uçak saatine en az 2-3 saat kala havaalanında olun.

Biletinizi aldığınız havayolu firmasına göre değişir fakat kişi başına 20 kg arasında 30 kg serbest bagaj hakkınız olacaktır.

Yanınıza  uçuş ve ileriki zamanlar için sıcak tutacak giysiler almanızı tavsiye ederiz ya da isterseniz İngiltere’den ucuza kışlık giysi satın alabilirsiniz.

Subscribe to get 15% discount