İngiltere’de Yaz Okulları

Hem eğlence hem İngilizce !

Neden İngİltere’de yaz okulu

 • Mükemmel ortamlar : İngiltere’nin her biri İngiliz hayat ve kültürünü en iyi şekilde yansıtan şehirlerinde bulunmaları.

 • Erken dil eğitimi : 8 yaşından itibaren erken dil eğitimleri

 • Çocuğunuz için en uygun kurs : Öğrenciler, İngilizce seviyesine göre eğitim alabilir.

 • Dinamik, interaktif, eğlenceli sınıflarda eğitim.

 • Kalifiye ve deneyimli profesyonel öğretmenler.

 • İlgili yönetim ve profesyonel personel.

 • Rahat konaklama : Aile yanı veya rezidans konaklama.  Sıcak bir karşılama, rahat konaklama ve mükemmel yiyecekler öğrencileri bekliyor olacak.

 • Eğlence ve arkadaşlar : Derslerden sonra bir dizi aktiviteler ve geziler düzenlenir. Öğrenciler eğlenceli vakit geçirirken dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle İngilizce pratiği yapmaya devam ederler.

 • Uluslar arası arkadaşlıklar : Dünya çapında 80’den fazla ülkeden gelen öğrencilerin oluşturduğu muhteşem bir uluslar arası atmosfer.

 • Mükemmel değer : İngiltere’de İngilizce eğitimi almak İngilizce öğrenmenin ve geliştirmenin en iyi yoludur. İngiltere’de İngilizce eğitimi paranızın değerini en iyi şekilde karışılar ve çocuğunuzun geleceğine iyi bir yatırımdır.

 • Başarının kanıtı : Eğitimin sonunda başarı sertifikası düzenlenir.

İngiltere’deki yaz okulları öğrencilere neler kazadırır?

Öğrenciler İngiltere’deki yaz okullarında uluslar arası öğrencilerle ve profesyonel öğretmenlerle  pratik yapma şansına sahip olurlar. Farklı kültürleri tanıyarak özgüven kazanabilirler. İngiliz kültürü ve günlük hayatını yakından görebilirler. Erken yaşlarda anadili İngilizce olan ortamda eğitim alarak konuşma, anlama ve iletişim yeteneklerini geliştirirler. Erken yaşlarda öğrenilen bilgiler kalıcıdır. 

İngiltere’deki yaz okuluna hangi yaştaki öğrenciler katılabilir?

İngiltere’deki yaz okullarına katılım 8 – 17 yaş aralığıdır. Öğrenciler kendi yaşıtı ve dil seviyesindeki uluslar arası öğrencilerle eşleştirilerek eğitim alırlar.

İngiltere’deki yaz okulu programlarının içeriği nedir?

Role-play, problem çözme, genel konular üzerine söyleşi ve tartışmalar, yazılı alıştırmalar ile dinleme ve konuşmayı teşvik ederek İngilizce’yi eğlenceli ve dinamik bir şekilde öğretir. Özel olarak tasarlanmış programlar, İngiltere’deki yaz okulunda öğrencinin geçireceği zamanı maksimize edecek geziler ve etkinlikler ile dil kursunu birleştirir. İngilizce kursuna ek olarak, moda, futbol, su sporları, golf ve ata binme gibi etkinliklerle zenginleştirilir. Haftada iki kez de şehir turları ve yakın şehirlere geziler düzenlenir.

Yaz okullarında konaklama imkanları nelerdir?

İngiltere’de yaz okuluna giden öğrenciler aile yanı veya kampus içi konaklama seçeneklerine sahiptirler.

Aile yanı konaklama

Aile yanı konaklamanın en güzel yanı öğrencilerin İngiliz kültürünü yakından tanıma imkanı bulmaları ve anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce pratik yapma imkanlarının çok olmasıdır. Aile yanı konaklama daha ekonomiktir. Aileler okullar tarafında sık sık kontrol edilir ve yılın her zamanında çeşitli ülkelerden uluslar arası öğrenciler misafir ederler. 

Kampus konaklama

Kampus içi konaklamanın avantajı öğrencilerin eğitim, sportif ve sosyal aktivitelerini hep bir arada gerçekleştirmeleridir. Okulun personeli, öğrenciler ve grup lideri birlikte kalırlar ve böylece öğrenciler 24 saat gözetim altında olurlar. Öğrenciler dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş uluslar arası öğrencilerle birlikte vakit geçirme, arkadaşlıklar edinme ve pratik yapma şansına sahip olurlar.  Kampus içi konaklamada öğrencilere sunulan hizmetler daha çoktur.

LEZZETLİ YEMEKLER – GENİŞ SEÇENEKLER !

Kampus içi konaklama seçeneğinde uluslar arası damak zevkine uygun yemekler hazırlanmakta ve öğrenciler seçenekler arasında seçim yapma şansına sahiptirler. Aile yanında konaklamada ise aileler uluslar arası öğrenci misafir etmeye hazırlık oldukları için yemek yaparken bu durumu göz önünde bulundururlar  fakat  daha az seçenek sunabilirler. Öğrenci aile yanını konaklamada sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yer. Öğle yemeğinde okulda olurlar. Tüm öğrenciler gezi günlerinde paket öğle yemeği alırlar. Pakette genellikler sandviç, bisküvi, su, meyve suyu ve meyve bulunur.

Öğrenciler için havaalanı karşılama ve uğurlama !

Bireysel veya grup olarak giden öğrenciler havaalanında karşılanır, konaklayacakları kampüse bırakılır. Dönüşlerinde ise havaalanına götürülerek uğurlanırlar.

Öğrenci ile ailesi nasıl haberleşecek?

Okulda ve kampüste öğrencilerin kullanabilecekleri birçok telefon bulunmaktadır. Öğrenciler ailelerini bu telefonlardan arayabilirler. Genellikle velilerin çocuklarını araması daha zor olacaktır. Çünkü okul ve kampus çok büyüktür ve çocuğun telefona ulaşması zaman alabilir. Bunun yerine genellikle çocuklar yanlarında cep telefonu götürürler.  Grup lideri aracılığıyla da öğrencilerle iletişim kurulabilir.

Sağlık sigortası

Seyahat süresince geçerli olacak seyahat sağlık sigortası Real Yurtdışı Eğitim tarafından yaptırılmaktadır. Bu sigortanın kapsamı acil ihtiyaçlar için sağlık hizmetleridir.

İngiltere’ye gidecek öğrenciler ne kadar cep harçlığı götürmelidir?

Gidilecek şehre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte genellikle haftalık 100 paund cep harçlığı öğrencilerin kantinden yapacakları alış veriş, isteğe bağlı bazı etkinliklere katılım, haftada birkaç kez ailelerine telefon etme ve küçük hatıra eşyaları almalarına yeterli bir miktardır. Daha fazla alış veriş yapmak isteyen öğrenciler için miktar arttırılabilir.
Cep harçlıkları, pasaportlar ve uçak biletlerini okul yönetimi ya da grup lideri tarafından saklanır. Bazı okullarda kilitli kasalar da bulunur. Öğrencilerin kıymetli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir.

Acil durumlar

Öğrencilere 24 saat arayabilecekleri bir telefon verilir. Öğrencilere acil durumlarda yapılması gerekenleri anlatan bir kimlik kartı verilir ve öğrencilerden bu kartı hep taşımaları istenir.
Öğrencilerden ailelerine ait bir acil telefon numarası da alınır.

Ne götürmeli?

İngiltere yazları genellikle ılık bir ilkime sahiptir. Sıcaklık derecesi 17-21 derece arasındadır. Yağış olabilir.
Öğrenciler yazlık kıyafetler götürmeliler. Yanlarında bir yağmurluk, yüzme kıyafetleri, spor ayakkabılar ve havlu da olması iyi olur.
Öğrenciler 2 adet pasaport ölçülerinde fotoğraf, çalar saat, telefon şarjı ve adaptörü bulundurmalılar.

Subscribe to get 15% discount