İngiltere’de MBA

İNGİLTERE’DE  EN İYİ ÜNİVERSİTELERDE MBA YAPIN, FARKINIZ OLSUN!

İngiltere’de dünyanın önde gelen ekonomilerinden biridir ve sanayileşmiş ülkeler  olan G20 grubunun bir üyesidir. MBA Birliği (AMBA) MBA kalitesini ve MBA programlarının içeriğini izlemek için kurulmuştur.  AMBA tarafından akredite eğitim veren 126 işletme okulunun üçte biri İngiltere’de bulunmaktadır.

MBA programları, seminerler ve misafir konuşmacıların katıldığı etkinlikler, staj ve MBA projeleri gibi iş dünyasında etkili ve ilham verici yaklaşımları karşılamak için büyük fırsatlar sunmaktadır.

MBA eğitimi, iş ve girişimcilik deneyimine ve uzmanlığına sahip gerçek profesyoneller tarafından verilmektedir. İş dünyasından değerli kişilerle bağlantıları da vardır.

İngiltere’de tam zamanlı MBA programlarındaki öğrencilerinin yüzde 80’i uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

İngiltere’de MBA eğitimi alabileceğiniz programlar


İngiltere’de çoğu full-time MBA programları bir yıllıktır. Eğitim alabileceğiniz müfredatlardan bazıları:


•    Finans
•    Pazarlama
•    İnsan kaynakları
•    Ekonomi
•    Muhasebe
•    Yönetim bilgi sistemleri
•    Operasyonlar
•    Sayısal yöntemler

Ayrıca ilginize göre (seçmeli) isteğe bağlı konularda eğitim görebilirsiniz.
Giriş koşulları İngiliz kurumları arasında farklılıklar gösterebilir. İş ve yönetim deneyimleri yanında genellikle MBA öğrencilerinin  4 üzerinden 2,5 ortalamaları olmalı. Bazı kurumlar, öğrencilerin Graduate Management Admission Test (GMAT) almasını isteyebilir.

Eğitim için tercih edilen işletme okulunun ve üniversitenin itibarı önemli bir faktördür.  Üniversite seçimi yaparken   o üniversitenin MBA programlarından mezun olanların hangi şirketlerde çalıştıklarını öğrenebilirsiniz ve de  GMAT isteyen okulların ortalama öğrenci puanlarına bakmak tercihi kolaylaştıracaktır. Bunlar  bir işletme  okulunun veya üniversitenin MBA kalitesinin bir göstergesini verecektir.

Ücretsiz Fiyat Teklifi

Fiyat teklifi almak için ağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Benzer İçerikler

ISE English

ISE – INTERSIVE SCHOOL OF ENGLISHThe Intensive School of English & Business Communications (ISE) Brighton ve Hove şehirlerinde yüksek kalitedeki İngilizce dil eğitimini karşılanabilir fiyatlarda

Devamını Oku »

İngiltere’de Üniversite Fırsatları

İngiltere’de lisans eğitimi birçok Türk öğrencinin hayalidir. İngiltere’de lisans eğitimi 3 yıl olduğundan sanılanın aksine diğer ülkelerle toplam fiyatı karşılaştırıldığında çok daha ekonomiktir. Türkiye’de toplam

Devamını Oku »
Subscribe to get 15% discount