İngiltere’de Lisans Üstü Programlar

YÜKSEK LİSANS (MASTER)

•    Lisans eğitiminden sonra uzmanlaşmak istenilen alanda İngiltere’de yapılan lisansüstü bir eğitim rekabetçi iş hayatında kişiye önde başlama şansı verir. İngiltere’den almış olduğunuz yüksek lisans derecesi ile kariyerinize iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.
•    İngiltere master programlarında uzmanlaşmıştır. 1 yıllık master programları hem zaman kaybını önlemekte hem de kariyer anlamında birçok fırsatın kapısını açmaktadır.
•    İngiltere yenilikçilikte dünya lideridir ve  üniversiteler  modern tesisler ve imkanlara  sahiptir.
•    İngiltere’deki yüksek lisans ve MBA programları 1 yıldır, ABD ve Kanada gibi diğer ülkelerde 2 yıldır
•    İngiltere’de  yüksek lisansın seçilmesi, iş hayatından sadece 1 yıl ayrı kalacağınız anlamına gelir. İş hayatına atıldıktan sonra da İngiltere’de master yapabilirsiniz.
•    İngiltere’de master yapmak demek sadece 1 yıl için öğrenim ücreti ve konaklama ödemek ve siz bile anlamadan önce işyerine geri döneceğiniz anlamına gelir.
•    İngiltere’deki yüksek lisans eğitiminiz süresince dünyaca en ünlü iş dili olan İngilizce ile iç içe olacaksınız.
Aynı zamanda, gerçek anlamda uluslararası toplumun bir parçası olacaksınız – tek bir kampusta 50’den fazla değişik milletten öğrenci bulabilirsiniz.
•    İngiltere’deki bir üniversitede bir yüksek lisans, doktora veya MBA eğitimi almanız bağımsız düşünce ve öz disiplin yeteneğine sahip olduğunuzu işverenlere ispat edecektir. Araştırmanızda edindiğiniz analiz yeteneğinin kendi şirketlerine de ciddi bir katkı olduğunu bilirler.
•    İngiltere’de sunulan lisansüstü programların geniş bir yelpazede olması size büyük esneklik sağlar. Lisansüstü diploma kursu (PG Dip)’e kayıtla başlayabilir ve bir yüksek lisansa transfer olabilirsiniz, ya da bir doktora ile başlayıp, bir MRES (araştırma master)’a devam edebilirsiniz.

İngiltere’de tam zamanlı lisansüstü programlar seçilen alanın  türüne bağlı olarak,1-4 yıl arasında değişir:

1 yıllık programlar: Lisansüstü Sertifika / Diploma, Yüksek lisans, MBA
2 Yıllık programlar: Bazı master programları
3-4 Yıllık Programlar : PhD, Yeni PhD

Pre-master Programı
Pre-master programı:  Bir akademik yıl veya bir dönem sürebilir. Akademik eğitim, kültürel eğitim ve dil eğitimi üzerine odaklanır. Seçtiğiniz master eğitimi için İngilizce dil seviyeniz ve almış olduğunu eğitimden farklı bir alanda master planlıyorsanız pre-master programına gidebilirsiniz.

Postgraduate Diploma Programları ( Lisansüstü programlar)

Lisansüstü sertifika ve diploma programları genellikle 1 yıllık programlardır.  Araştırma içermeyen yüksek lisans dersleri verilmektedir. Seçtiğiniz kariyerde, muhteşem bir başlangıç verecek, mesleki yeterlilik olarak kabul edilir. Programa başlamak için İstenilen dil seviyesi ve ortalama(GPA)  mastera göre daha düşüktür. IELTS 5,5 yeterli olmaktadır.

Öğretilen (Taught) Master (MA, MSc, LLM, Med, vb)
Öğretilen Master : Genellikle bir yıl sürer ve  iki temel unsurdan oluşur. Bir dizi modül tamamlamanız  (konferans ve seminerlere katılım, yazılar yazma ve sınavlara katılım) ve orijinal bir araştırma ile tez yazmanız gerekir.

Araştırma Masterı (MRES, MPhil)
İngiltere’de araştırma yüksek lisans derecesinde, genellikle eğitimlere katılım olmaz; bunun yerine bir danışman eşliğinde araştırmaya tüm yılı adamak gerekir. Final notu tezin kalitesi ile belirlenecektir.

Master of Business Administration (MBA)

MBA’de yönetim kademelerinde yükselmek için iyi bir yönetim uzmanlığı eğitimi olacaktır.

Doktora (PhD)
PhD aynı zamanda doktora olarak bilinir,  tek bir araştırma projesi üzerinde 3 – 4 yıl çalışıyor olursunuz. Son yılında, yaklaşık 100.000 kelimelik bir tez sunmanız istenir.

Yeni PhDs çalışmaları bir araştırma projesi yanı sıra eğitimler de içerir ve disiplinler arası çalışma yapma imkanı verir.

Ücretsiz Fiyat Teklifi

Fiyat teklifi almak için ağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Benzer İçerikler

İngiltere’de Üniversite Fırsatları

İngiltere’de lisans eğitimi birçok Türk öğrencinin hayalidir. İngiltere’de lisans eğitimi 3 yıl olduğundan sanılanın aksine diğer ülkelerle toplam fiyatı karşılaştırıldığında çok daha ekonomiktir. Türkiye’de toplam

Devamını Oku »
Subscribe to get 15% discount