İngiltere’de Konaklama

İNGİLTERE'DE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KONAKLAMASI

İngiltere’de eğitim için birçok uluslararası öğrenci konaklama seçeneği vardır. Biz kararınızı vermenize yardımcı olmak için bazı yararlı ipuçlarını bir araya getirdik.
Uluslararası öğrenci konaklaması için iki ana seçenek vardır: özel konut veya daireler ve residancelar. Seçenekleriniz, İngiltere’deki eğitim kurumunuz ve eğitim tipinize bağlı olarak değişebilir.

Sizin için seçiminizde göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyleri listeledik:

1-Eğitim alacağınız kuruluş kalacağınız yere ne kadar yakın?
2-Aralarında iyi bir toplu taşıma bağlantısı var mı?
3-Alışveriş merkezlerine ve tesislere yakın mı?
4-Odanız ne kadar büyüktür?
5-Çalışmanız için yeteri kadar sessiz ve özel alan  var mı?

Üniversiteye veya Yüksekokula Ait Uluslararası Öğrenci Konaklaması

Çoğu İngiliz kurumu uluslararası öğrenciler için konaklama imkanı sunar. Bu da residancelarda  bir oda (ya tam pansiyon veya self-catering) veya self-catering paylaşımlı ev veya daire olabilir. Üniversitede veya kolejin konaklamasından yaralanmak isterseniz kabul alır almaz başvurmalısınız.
Her zaman İngiltere’ye seyahat etmeden önce konaklama ayarlamanın iyi bir fikir olduğunu unutmayın. Real Eğitim  tüm bu  işlemleri sizin için ayarlayacaktır.

İngiltere'de Uluslararası Öğrenciler İçin Özel Konaklama

Özel ev kiralayarak uluslararası bir öğrenci olarak bağımsızlığın keyfini çıkarabilirsiniz.  En çok tercih edilen bir evde odaları diğer öğrencilerle paylaşmaktır. Bu faturaları paylaşmak, temizlik ve yemek hazırlama işlerinde kolaylık için iyi bir fikirdir.

İngiliz Aile Yanında Konaklama

Bir İngiliz aile yanında konaklamak ise başka bir seçenektir. Genellikle evlerinin kurallarına uymak gerekir, ancak İngiliz kültürünü yakından tanımak için bu büyük bir fırsattır.

Uluslararası İngilizce Dil Öğrencileri İçin İngiltere'de Konaklama

İngiltere’de İngilizce eğitimi, İngilizce dil merkezi konaklama için size yardımcı olacaktır.  Eğitim aldığınız yere göre değişebilir ama seçenekler  rezidans konaklama  yeri ya da bir İngiliz aile yanında  konaklama gibi seçenekler mevcuttur. İngiltere’de bir aile ile yaşamak ve en yaygın seçenek sizi destekleyici bir ortamda İngilizcenizi geliştirmek için fırsat verecektir.

Subscribe to get 15% discount