İngiltere’de Burslu Eğitim

YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN BURSLAR

ngiltere’de eğitim için kullanabileceğiniz birçok kaynak fon vardır  özellikle yüksek lisans öğrencileri için. İngiliz hükümeti ve diğer Birleşik Krallık kuruluşları uluslararası öğrencilere bir dizi burs ve ödüller sunar.

British Chevening Bursları

İngiliz Chevening Bursu,  yüksek lisans  için gelecekteki liderler, karar vericiler ve kanaat önderlerini bir süre için İngiltere’ye getirmeyi amaçlıyor. Yararlanabilmek için, kanıtlanmış bir başarınızın olması, seçtiğiniz kariyerde güçlü bir pozisyona yükselmeniz için potansiyelin ve etkinin olması gerekmektedir.

Chevening bursları, her yıl çok çeşitli ülkelerden öğrencilere verilmektedir. İngiltere’deki bir yıllık lisansüstü eğitim ücretlerinin hepsini ya da bir kısmını karşılar. Eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkenize geri dönmeniz beklenir.
Daha fazla bilgi : www.chevening.com

Federal Burs Planı (CSFP)

CSFP İngiltere’de okuduktan sonra kendi ülkelerinde önemli bir katkı yapabilecek Birleşik Krallık vatandaşları hedefler.

Burslar genellikle 1 ila 3yıl içindir. Seyahat, yaşam giderleri ve okul ücretlerini karşılar. Bazı durumlarda ailenizin de yaşam maliyetlerini karşılayabilir.

Royal Society Bursu

Royal Society, Kuzey Amerika ve Asya’dan gelen araştırmacılara burs vermektedir. Amaç doktora sonrası, bilim adamlarını  İngiliz laboratuarlarında yüksek kaliteli araştırma yapmak için çekmektir.
ABD ve Kanada’da doktora sonrası araştırmacılar için 2 yıla kadar ve Asya’dan gelenler için en fazla 1 yıl için kullanılabilir.


Asya ülkeleri şunlardır:


Çin
Türkiye
Japonya
Güney Kore
Brunei
Birmanya
Kamboçya
Endonezya
Laos
Filipinler
Singapur
Tayland
Vietnam


Yürütülen araştırma doğa bilimleri içinde bir konu ile ilgili olmalıdır. Burs sosyal bilimler veya klinik tıbbi araştırma alanlarda verilmemektedir. Daha fazla bilgi için : http://royalsociety.org/

İskoçya’nın Saltire Bursu


İskoçya’nın Saltire Burs programı kapsamında, Kanada, Çin, Hindistan ve ABD’den 200 lisans yüksek lisans öğrencisine kullandırılır. Bu İskoçya Hükümetinin “en iyi ve parlak” öğrencilere sürekli destek olma programının bir parçasıdır. Saltire Burs programı İskoç üniversite sektöründe akademik mükemmellik sağlamaktadır.

Subscribe to get 15% discount