İngiltere’de Çalışma İzni

21/04/2011 Tarihinden itibaren dil eğitimi süresince öğrencilerin çalışma izni kaldırılmıştır. Diploma, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ise eğitimleri süresince haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir.

İNGİLTERE'DE EĞİTİM SIRASINDA ÇALIŞMALISINIZ?

İngiltere’de eğitim deneyiminizi bazı değerli iş tecrübesi kazanarak gelecek zorlu iş hayatına daha büyük katkı yapabilirsiniz. İngiltere’de okurken çalışarak dil becerilerini geliştirmenin yanında CV’nizi de zenginleştirirsiniz. Gelecekteki işvereniniz akıllı, yaratıcı, takım çalışmasında başarılı  çalışan arıyor olacak  ve  İngiltere’de eğitim alarak, çalışarak, aktivitelerde bulunarak hem vizyonunuzu geliştirebilir hem de kişisel gelişiminize  mükemmel bir katkı yapabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim aldığınız kurum size İngiltere ve global iş dünyasıyla ilgili ipuçları da verecektir.  Bu geleceğiniz için bir kariyer hizmeti olacaktır. Eğitim kurumları geniş yelpazede yardım ve destek de sağlayacaktır.
İş ilanlarına erişim
Özgeçmiş ve iş başvurusu için CV yazma konusunda yardım
İş görüşmeleri ve mülakat teknikleri için bilgilendirme
İngiltere’de çalışma hayatı hakkında bilgilendirme

Onlar işyeri hakkında birinci elden tecrübe edinmenize, kariyer seçimleri düşünmenize ve profesyonellere ulaşmanıza yardımcı olacak. Birçok İngiliz kurumunun da öğrencilerin kendileri için çalışmasını isteyen yerel işverenler ile ortaklıkları var.

Uluslararası Öğrenciler için Ulusal Sigorta Numarası

Eğer İngiltere eğitim alırken çalışmak isterseniz bir   “Ulusal Sigorta Numarası” için başvurmanız gerekir.  Ulusal Sigorta, çalışamayan, işsiz veya emekli olan kişilere ödeme sağlayan İngiltere’nin sosyal sigorta programıdır. Ulusal Sigorta numarası, hakkınızda her türlü kaydın yapıldığı kişisel hesap numarasıdır.

İngiltere’de Ulusal Sigorta Numarası randevusu için görüşme yaparken, 0845 600 0643 numaralı telefonu hafta içi  8:00 ila 06:00 arası arayabilirsiniz. Eğer işitme güçlüğü veya konuşma güçlüğü çekiyorsanız 0845 600 0644 arayınız.

Görüşmede kimlik olarak pasaport ve öğrenci belgenizi sunmanız gerekir.

Subscribe to get 15% discount