İngiltere’de Ekonomik Yaşam

İNGİLTERE’DE ÖĞRENCİ İNDİRİMLERİNDEN FAYDALANMA

İngiltere’de eğitim hakkında en iyi şeylerden biri öğrenci indirimleridir. İngiltere’de ucuza yaşayabileceksiniz ve yapmak istediklerinize paranız yetecek. Sinema, kitap, müzik, moda ve yeme içmede öğrenci indirimleri bulabilirsiniz.

Uluslararası öğrenciler için NUS Ekstra kart

Uluslararası bir öğrenci olarak İngiltere’de yaşam başladığında ekonomik olmak için  NUS Ekstra kartına kayıt yaptırmak harika bir fikirdir. 16 yaşından büyükseniz, bir İngiliz kurumunda eğitim alıyorsanız 10 pounda  bir NUS Ekstra kartı satın alabilirsiniz. Siz de birçok öğrenci gibi indirimlerden yararlanabilirsiniz:

Kitap ve kırtasiye
Müzik ve DVD
Giyim ve moda
Yiyecek ve içecek
Sinema ve yemek

NUS Extra kartınız ile sınırlı sayıdaki özel fırsatlardan yararlanabilir, yarışmalar ve ödüller kazanabilir,  hatta bir yarış pisti civarında spor arabalar kullanabilirsiniz. Ayrıca sadece 1 pound ekstra ile Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartını (ISIC) kapsayacak şekilde yükseltebilirsiniz. Dünya çapında 140 ülkede ISIC öğrenci indirimleri geçerlidir, böylece tatillerde de kullanabilirsiniz.

Öğrenci indirimleri ve nasıl başvuru yapıldığını öğrenmek için, NUS Ekstra web sitesini ziyaret edebilirsiniz. (Http://www.nus.org.uk/en/NUS-Extra/)

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN TASARRUF İPUÇLARI

İngiltere eğitim görürken ne kadar para harcayacağınız yaşam tarzınıza bağlıdır. Pahalı restoranlarda her akşam yemeğe, sinema ve tiyatroya giderseniz, düzenli geziler yaparsanız öğrenci bütçenizde sorun yaşayabilirsiniz.Eğer Birleşik Krallık’taki eğitim kurum ve öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen eğlencelere katılırsanız  öğrenci bütçeniz buna yetecektir.

Birçok eğitim kurumuna ait İngiltere’de üniversite öğrencisi sinema, gece kulübü, tiyatro ve diğer eğlenceler mevcuttur.  Kampüsteki bu tip eğlencelerin maliyet genellikle daha azdır.

Ayrıca İngiltere’deki birçok öğrenci indiriminden de yararlanmanız gerekir. İlan edilmemiş ise bile öğrenciler için herhangi bir indirim olup olmadığını sormanızda fayda var. Bunlardan yararlanmak için genellikle Ulusal Öğrenci Birliği (NUS) üyeliğinizi kanıtlamanız gerekir.

Subscribe to get 15% discount