İngiltere’de Eğitim Bütçesi

İNGİLTERE'DE BÜTÇE PLANLAMASI

ngiltere’de eğitim için bütçenizi planlarken düşünmeniz  gereken sadece kurs ücreti değildir. Faturalar, belediye vergisi, yemek, kitap, ekipman gibi bir dizi toplumsal yaşam için paraya ihtiyacınız olacak. Size bütçenizi yönetmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını bir araya getirdik.

İngiltere’de eğitim almak için gitmeden önce kurumunuz size bütçe planlamasında yardımcı olacaktır. Real Yurtdışı Eğitim olarak  konaklama, kantin yemekleri, ödemeniz gerekecek faturaları ve yaşayacağınız bölgede yaşam maliyeti hakkında bilgi sağlıyoruz.

İngiltere’de uluslararası bir öğrenci olarak kendi bütçe planlamanızı yapmanız da önemlidir. Paranızı yönetmek, onu harcamak hakkında gerekli şeyleri bildiğiniz zaman daha kolaydır.

Uluslararası Öğrenciler İçin Faturalar

İngiltere’deki diğer öğrencilerle konaklamanızı paylaşmak, muhtemelen faturaların maliyetini bölmeniz açısından çok faydalı olur. İngiltere’de gaz, elektrik ve su  fiyatları sağlayıcınıza bağlı olarak değişiklik gösterir ve kaba bir bilgi olarak 2008 yılında ev başına ortalama fiyatları bulabilirsiniz.

Gaz – 857 £
Elektrik – 514 £
Su – 320 £

Kaynak: What Price web sitesi

Genellikle faturalarınızı ödemek için Doğrudan Otomatik Ödemeler sisteminden faydalanırsanız bu size indirimler kazandırır. Para her ay sabit bir tarihte otomatik olarak banka hesabınızdan alınır.

İngiltere’de uluslararası bir öğrenci olarak, fatura ödemeleriniz için herhangi bir başkası ile aynı seçenekleriniz olur. Yeni sağlayıcılar ile ödeme planları yapmak veya ön ödeme kartlarını satın alarak gaz ve elektrik sayaçlarına takmak gibi seçeneklere sahipsiniz. Bu kartlar ile bütçe planı daha kolay olabilir, ancak çoğu zaman daha yüksek bir oranda ödeyebilirsiniz.

İngiltere'de Uluslararası Öğrenci Ev Masrafları

Eğer 18 yaşın üzerinde iseniz ve İngiltere’ye eğitim için gederseniz, Belediye Vergisi ödeyebilirsiniz. Bu polis, itfaiye gibi yerel toplum hizmetleri için bir ücret toplama yöntemidir, sokak aydınlatma ve eğlence tesisleri için de kullanılır. Tam miktarı yaşadığınız bölgeye göre değişir

Diğer öğrencilerle birlikte İngiltere’de konaklama paylaşırsanız veya rezidanslarda kalırsanız ödemek zorunda olmazsınız.

Eğer İngiltere’de bir televizyonunuz olursa 140 pound yıllık TV Ruhsatı ödersiniz. Bir televizyon ruhsatı evdeki bütün televizyonlar için geçerlidir.  Bu durumda evi paylaştığınız kişilerle faturayı da paylaşabilirsiniz.

İngiltere'deki Eğitim için Materyal Satın Alma

İngiltere’de eğitim başladığında, önerilen kitap ve materyal listesi size bildirilecektir. . Eğitim materyalleri pahalı olabilir. Kurs veya lisans için gerekliler listesini kontrol edin. Bu yüzden kampüs ilan panolarına bakmak veya Ebay gibi açık artırma sitelerini kontrol etmek faydalı olabilir.
Bir üst sınıftaki diğer öğrenciler artık ihtiyacı olmayacak kitapları 2. El olarak satmaktan mutluluk duyabilir. Bunlardan faydalanabilirsiniz.

Alışveriş için Öğrenci Bütçesi:

İngiltere’ye gitmeden önce İngiltere’deki Tesco ve Debenhams gibi süpermarket ve mağaza web sitelerine bakabilirsiniz. Bu size İngiltere’de neler bulacağınız ve maliyetinin ne olduğunu öğrenmek için yardımcı olacaktır. Ayrıca İngiltere’de eğitime başladığınızda online alışveriş için bu web sitelerini kullanabilirsiniz.

İngiltere’de büyük supermarketler’de toplu olarak yiyecek almak genellikle ucuzdur. Çok çeşitli, kaliteli giyim, ev eşyaları ve elektrikli ekipman ucuza satılır. Ancak, geleneksel İngiliz kültüründen bir tat almak için okulunuza yakın yerel mağazalar denemelisiniz.

Birçok  İngiliz şehir ve kasabalarını taze gıda ve ucuz giyim için uygun açık hava pazarları var. Ucuz giysi, kitap ve müzik aynı zamanda İngiltere’nin pek çok yardım mağazalarında bulunabilir. İndirimler İngiltere’de yılın birçok farklı zamanında gerçekleşebilir. Kafeler gibi bazı yerler de düzenli müşterileri için kartlar sağlarlar –  Zaman içinde size tasarruf ettirir.

Yararlı bağlantılar:

www.whatprice.co.uk
Uswitch – www.uswitch.com
CAB – www.nacab, org.uk
TV Lisanslama – www.tvlicensing.co.uk
ebay – www.ebay.co.uk
Tesco – www.tesco.com
Debenhams – www.debenhams.com

Subscribe to get 15% discount