İngiltere’de Üniversite Fırsatları

İngiltere’de lisans eğitimi birçok Türk öğrencinin hayalidir. İngiltere’de lisans eğitimi 3 yıl olduğundan sanılanın aksine diğer ülkelerle toplam fiyatı karşılaştırıldığında çok daha ekonomiktir.

Türkiye’de toplam eğitim süresi artık 12 yıl olduğundan bir çok üniversite artık Foundation eğitimi almadan Türk öğrencileri kabul etmektedir. Ancak Türk öğrenciler lisede okudukları alanın dışında tercih yaparlarsa yada not ortalamaları düşükse foundation eğitimi alırlar.

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden Bath ve Nottingham Üniversiteleri gibi üniversiteler tüm öğrencilerden foundation yada A Level bitirmiş olmalarını isteyebilmektedir.  
Real Eğitim öğrencilere akademik durumlarına, okuyacakları alana ve bütçelerine göre yerleştirme yapmaktadır.

Öğrencilere üniversite için 3 temel alternatif öneriyoruz.

1-Real Eğitim, öğrencilerin tercih ettikleri bölümlere göre direkt üniversiteye yerleştirmektedir.Üniversiteye direkt başlayabilmek için öğrencilerin IELTS 6 seviyesinde İngilizceye sahip olmaları ve bunu resmi sınav sonuçlarıyla belgelemeleri gerekmektedir.

2-Öğrenciler İngiltere’nin önde gelen kolejlerinde 2 yıl diploma eğitimi alabilirler son yılı üniversitede tamamlayarak lisans mezunu olurlar. Bu alternatifin avantajı diploma için  IELTS 5,5 seviyesinde İngilizce yeterlidir. Ayrıca başlangıçta mevcut ortalamalarıyla ve İngilizceleriyle giremeyecekleri çok iyi üniversitelere geçiş yaparak son yılı tamamlayabilirler ve çok iyi bir üniversiteden lisans mezunu olabilirler. Ayrıca diploma programlarının yıllık ücreti lisans ücretinin yarısı civarındadır böylece çok ekonomik bir fiyata İngiltere üniversitelerinden mezun olabilirler.

3-Türk öğrencilerinin bir çoğu Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulunda okumaktadır. 2 yıllık meslek yüksek okulundan dikey geçiş sınavında başarılı olarak 4 yıllık bölüme geçmek oldukça zordur. Ancak Türkiye’de 2 yılı bitirmiş bir öğrenci, bitirdiği alanla aynı olmak koşuluyla İngiltere’de son yılı tamamlayarak lisans derecesini alabilir. Bu öğrencilerin IELTS 6 seviyesinde İngilizceye sahip olmaları ve bunu resmi sınav sonuçlarıyla belgelemeleri gerekmektedir.

Real Yurtdışı Eğitim olarak kişiye özel akademik eğitim danışmanlığı yapmaktayız, öğrencilerimizin beklentilerine ve durumlarına uygun üniversitelere yerleştirme yapmaktayız. Geniş üniversite ve kolej fırsatlarımızdan faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İngiltere üniversite haritası için tıklayınız.

Ücretsiz Fiyat Teklifi

Fiyat teklifi almak için ağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Benzer İçerikler

London Meridian College – London

 Londra’daki İngilizce dil okulunuz2001 yılında kurulan London Meridian College Londra’da British Council akreditasyonlu İngilizce dil eğitimi programları sunar.Programları : Genel İngilizce Programları IELTS ILEC  :

Devamını Oku »
Subscribe to get 15% discount